Z czym kojarzy się nam inteligentny dom?

inteligentny domInteligentny dom kojarzy nam się często z filmami science fiction, w której główną rolę odgrywają przedziwne maszyny, nierzadko mówiące ludzkim głosem, a także z masa sprzętu elektronicznego, o którym można tylko śnić. Na szczęście to tylko skojarzenia, które niekoniecznie muszą bardzo odbiegać od rzeczywistości. Obecnie mając do dyspozycji super ultra nowoczesną technologię, którą na szczęście nie wykorzystuje się tylko i wyłącznie do budowania statków kosmicznych, budowniczowie są w stanie rzeczywiście wybudować inteligentny dom. Czym będzie inteligentny dom różnił się od zwykłego domu, w którym mieszka każdy z nas? Przede wszystkim nowoczesną technologią, którą się zastosuje do jego wybudowania, a także samą konstrukcją, architekturą będzie się wyróżniał na tle innych, zwykłych domów.

Architektura inteligentnego domu jest niezwykle podatna na prostotę, gdyż ten dom, wyposażony w niezwykły sprzęt, o którym za chwilę. Z tego powodu większość osób, które decydują się taki dom, wybierają bardziej przyziemną architekturę niż w filmach science fiction, ten dom to kwintesencja prostoty, nowoczesności i klasyki razem. Nowoczesne budownictwo samo w sobie cechuje się obecnie prostotą i to widać w elementach inteligentnego domu.

Inteligentny dom, nie nosiłby takiej nazwy, gdyby nie cechował się ultranowoczesnym wyposażeniem. Nie chodzi tu tylko to najnowocześniejszą lodówkę, która jest również expresem do kawy, barometrem, termometrem i zapisuje różne dziwne rzeczy, można ją zaprogramować w różnorodny sposób. Nowoczesny dom musi spełniać przede wszystkim względy bezpieczeństwa, dlatego wyposażony jest w pełen monitoring domu w środku, jak i na zewnątrz. Brama wjazdowa jest w pełni zautomatyzowana, a przy wejściu są kamery video, więc żaden gość nie przejedzie nie spostrzeżony. Jak ważne jest takie bezpieczeństwo doskonale zdają sobie sprawę rodzice, którzy chcą, aby były bezpieczne w swoim domu. Poza tym automatyczna brama, która się otwiera jak samochód wjeżdża i wyjeżdża oszczędza sporo cennego czasu,  a poza tym gość lub właściciel nie musi z niego wysiadać. Poza tym w inteligentnym domu całe oświetlenie jest również automatyczne. Dzięki sterowaniu oświetleniem można zaoszczędzić sporo energii, gdyż mając do dyspozycji Ipoda, którym się steruje oświetleniem w domu, a także innymi systemami audiowizualnymi, można spać spokojnie, wiedząc że się o niczym nie zapomni. Ponadto można sterować temperaturą w domu, roletami, zastosować automatykę meblową i zbudować tajemne drzwi.

Dom

Comments are closed.