Idealne zabawki dla dziewczynek

zabawki dla dziewczynekWiększości z nas pod pojecie zabawki dla dziewczynek kojarzyć się może z różową lalką. W rzeczywistości ta grupa produktów przeznaczona dla dzieci rodzaju żeńskiego jest znacznie bogatsza. Po za samochodami, lalkami, torebkami i akcesoriami do wizażu w zasadzie zabawki dziewcząt nie różnią się znacznie technicznie od tych przeznaczonych dla chłopców. Dzieci naśladują obydwoje rodziców, dzięki temu że coraz częściej ojcowi i matki dzielą się domowymi obowiązkami, maluchy tak samo często bawią się w gotowanie jak i prowadzenie samochodu, bez względu na płeć.

Różnica  w zabawkach polega na szczególe jakim jest kolor sprzedawanego przedmiotu oraz postać która ją zdobi. W tej kwestii będą powstawać znaczne różnice w wyglądzie poszczególnych artykułów przeznaczonych dla dzieci każdej płci. Chłopcy zdecydowanie będą woleni puzzle, gry a nawet szczoteczki do zębów ozdobione postaciami z chłopięcych bajek: z człowiekiem pająkiem, z gadającymi ciuchciami, samochodami oraz robotami. Dziewczynki tradycyjnie wybiorą rzeczy w jasnych kolorach różowym, żółtym oraz jasnym zielonym. Raczej ulubione postacie chłopców nie będą się wpisywać w ich gust i preferencje. Zabawki dla dziewczynek aktualnie na masową skale ozdabiane są postaciami księżniczek, kwiatów, ale przede wszystkim popularna jest postać pewnego kotka z różową lub czerwoną kokardką na jednym uchu. Jako że postać ta jest nie skomplikowana uwielbiają ją nawet kilku miesięczne dzieci. Sądzę jednak, że w obecnych czasach modę na zabawki kształtują media.  Poszczególne firmy produkujące zabawki lub pomysłu na nie do promocji posługują się telewizją i Internetem. Dzięki stworzeniu animowanej postaci obdarzonej ciekawymi cechami i charakterystycznym wyglądem oraz stworzeniu kilku serii animowanych odcinkowych filmów lub jednego dłuższego który trafi do kin, wielka machina reklamowa zaczyna przyspieszać. Maluchy które pokochają swoją ulubioną postać będą chciały mieć koszulki, zabawki i przedmioty codziennego użytku takie jak ręczniki czy szczoteczkę do zębów, ze swoim ulubieńcem. I w taki sposób producenci znaleźli sposób jak sprzedać określoną serię produktów.

Nie ma co ukrywać, że dla małych dzieci, szczególnie tych które mają po kilka lat, nie bez znaczenia pozostaje zabawka po którą sięga maluch. W tym czasie nie dość, że działa już wymiana poglądów z rówieśnikami, to jeszcze dzieci zaczynają naśladować czynności, które wykonują ich rodzice. Nie dziwi więc fakt iż wymarzone zabawki dla dziewczynek, to torebki i zestawy do wykonywania makijaży.

Dla dzieci

Comments are closed.