Gdy pojawia się maluch

Dziecko to zawsze duże wyzwanie

Kiedy okazuje się, że wśród rodziny ma pojawić się nowy jej członek, wszyscy denerwują się i spieszą, by przygotować wszystko na jego przybycie. Warto bowiem pamiętać, że jakiekolwiek zmiany, przeprowadzki czy remonty nie wchodzą w grę, kiedy pojawi się noworodek. Maleństwo potrzebuje dużo ciszy i spokoju, ponieważ przez kilka pierwszych miesięcy, maluchy przesypiają większą część dnia. dzieckoTrzeba także zadbać, by w pokoiku dziecięcym zachowana była czystość i odpowiednia temperatura – jeśli bowiem okaże się, że w sypialni maluszka będą pojawiały się przeciągi, dziecko od samego początku będzie chorowało i gorączkowało. Najlepszym rozwiązaniem jest także przyzwyczajanie maluszka od najmłodszych lat do przebywania w swoim pokoiku. Chodzi o jego indywidualną przestrzeń, w której będzie miał szansę na rozwój. Jeśli zatem okazuje się, że dom jednorodzinny, w którym ma się pojawić dziecko ma za mało pomieszczeń, warto zastanowić się nad stworzeniem ściany podziałowej, dzielącej jakieś większe pomieszczenie, jak salon czy też duży pokój.

Co powinno się znaleźć w pokoju?

 

W pokoiku dziecięcym powinno się koniecznie uszczelnić okna i ocieplić ściany, by nie było szansy na wpadanie zimnego powietrza. Powinno się jednocześnie pamiętać o wietrzeniu go co pewien czas i sprawieniu, by w pokoiku było tyle przestrzeni do nauki chodzenia czy raczkowania po kilku miesiącach. Równocześnie, pokoik dziecięcy powinien być położony jak najbliżej sypialni rodziców, aby w razie potrzeby usłyszeli nocny płacz malucha i mogli go na czas przewinąć, uśpić czy nakarmić – „elektryczna niania” nie zawsze zdaje bowiem egzamin. Dobrze byłoby, by w miarę możliwości, pokoik położony był na najniższym piętrze domu, ponieważ bliskość schodów malucha mogłaby skończyć się tragicznie, w razie chwili nieuwagi rodziców.

Wyposażenie pokoju

Ważnym elementem pokoiku są także podłogi, które nie powinny być śliskie. Można także zastanowić się nad położeniem na nich odpowiednich dywanów czy też wykładzin, by w razie upadku zaamortyzować maluchowi lądowanie. Wielu rodziców stara się także o specjalne miękkie maty, dzięki którym upadki są niemal bezbolesne.

Źródło: http://dobre-drzwi.com/drzwi-wewnetrzne-a-feng-shui

Dom ,

Comments are closed.