Ale jazda na rowerze dziecięcym!

rowery dziecięceJazda na rowerze nie tylko dla dzieci jest radosnym przeżyciem i czymś, co sprawia przyjemność, ale i dla dorosłych, którzy też rower bardzo często traktują jako środek transportu. Natomiast rowery dziecięce w zależności od wieku dziecka to przede wszystkim zabawki, które pozwalają na ciekawe i miłe spędzanie czasu oraz naukę utrzymywania równowagi i poruszania się tego rodzaju pojazdem na początku trzykołowym, potem dwukołowym z kółeczkami bocznymi i w końcu na dwóch kołach czyli tak, jak dorośli.

  1. Zdobywanie nowych umiejętności sprawia naszym dzieciom mnóstwo radości i powinniśmy im na to pozwalać, ale oczywiście musi to być dopasowane do ich wieku itd., bo małemu dziecku nie pozwolimy przecież nie wiadomo na, co tylko dlatego, że ono tego chce. Jednak rowery dziecięce i jazda na rowerze stanowią niejako podstawę czy następny etap po nauce chodzenia, w którym wprawia się niemal każde dziecko, a taki rower to jeden z lepszych pomysłów na prezent dla kilkuletniego czy kilkunastomiesięcznego dziecka.
  2. Czasami zupełnie niepotrzebnie straszymy nasze dzieci i wróżymy im groźne upadki na rowerze itd., przez co o ile nasze dziecko ma rower to ma go stosunkowo późno i cały czas mówimy mu o ostrożności, wolnej jeździe i innych tego rodzaju napomnieniach i przykazaniach, a nie zwracamy uwagi na to, że nasze dziecko po prostu przestaje z jazdy na rowerze czerpać radość. Przecież rower dla dziecka to przede wszystkim zabawka i nie powinniśmy nawet próbować inaczej jej traktować, a poza tym nawet, jeśli nasze dziecko upadnie to rodzice muszą mu pomóc znaleźć odwagę do ponownego próbowania nauki jazdy na rowerze dopóki ta umiejętność nie zostanie przez niego całkowicie opanowana.
  3.  Podczas biegania czy chodzenia dziecko także może upaść, a nie zabraniamy mu tego robić i tak samo należy potraktować jazdę na rowerze, która może być czasami bolesna, ale jest bardzo korzystna w rozwoju naszego dziecka. Rowery dziecięce nie tylko mają rozmiar dopasowany do wzrostu dziecka, ale w zależności od naszych potrzeb mogą być wykonane z materiałów, które są dopasowane do ich wzrostu czyli dla kilkumiesięcznych dzieci rowery wykonane są z wysokiej jakości plastiku, który w strategicznych miejscach pokryty jest dla zwiększenia bezpieczeństwa pianką czy innym miękkim materiałem.
  4.  Rodzice mają, wtedy pewność, że nawet jeżeli dziecko uderzy w taki element roweru to jednak nie będzie to dla niego aż tak bardzo bolesne.
Dla dzieci ,

Comments are closed.